Lørdag 30 August
Kl. 08:00, Solbakk
Langtur på ville veier til Sundmork turisthytte
Bli med på en langtur med overnatting på Sundmorkvatn Turisthytte! Hytta ligger vakkert til i den søndre enden av Lyngsheia. Den ligger helt i sørenden av Sundmorkvatnet, ved det lille tjørnet Blommatjørn, akkurat der Skurvedalselva starter sin ferd ned mot Lysefjorden.

Vi møtes ved Solbakk bussterminal lørdag kl 08:00, hvor vi samkjører videre til turstart ved Liarvatnet ovenfor Jørpeland. Første del av turen går langs Liarvatnet og inn til Grimsli. Så fortsetter vi opp til Furunesvatnet og Langavatnet. Videre herfra går vi mer eller mindre utenfor sti helt frem til hytta i vakkert og uberørt landskap. Merk at hele etappen denne dagen vil bli på ca 21-22 km, så det forventes at deltagere er turvant og med god evne til å bevege seg i ulendt terreng med forholdsvis tung sekk. Vi tar en god matpause undervegs, husk å smør med nistepakke til dette.

Etter ankomst til hytta i Sundmork (og et bad for de som vil;) venter velfortjent avslapping før vi setter i gang med å lage felles middag. Kanskje blir det også tid til en quiz ut på kvelden om vi ikke er alt for slitne etter turen.

Søndag blir det frokost og utvask, før vi enten går ordinær sti ut til Kåsastølen/ Mørkebudalen (ca 7 km) eller alternativt ut via Nystøldalen (ca 11 km). Her har vi organisert med biler/ henting i forkant av turen, slik at vi kommer oss tilbake til utgangspunktet for turen ved Liarvatnet parkering.

Hytta er ikke stor og det blir derfor begrenset med plasser, dvs maks 7 stk deltagere. Så her gjelder det å ikke nøle med å melde seg på!

NB! Påmeldingsfrist 24. august

Link til påmelding:
https://aktiviteter.dnt.no/register/langturpaavilleveiertilSundmorkvatnTuristhytte1_14112024081029?_gl=1*95xfhv*_ga*NDczOTI5MTUyLjE3MzE0Mjg4MTM.*_ga_63XYTWFZRL*czE3NTQ2NDE3Njkkbzg4JGcxJHQxNzU0NjQxNzkyJGozNyRsMCRoOTEyMTcyNDg.#/

Turledere:
Thor Magne Holta (920 67 023) og Trude Holmedal Torstensen (906 97 494).

Hva dekker prisen:
Turledelse, overnatting, felles middag lørdag kveld, havregrøt og kaffe til frokost søndag. Maten fordeles ved turstart, slik at alle er med å bære litt hver. Deltakerne må selv ha med niste og snacks etter eget behov til lørdag og søndag. Vennligst oppgi evt allergier el.l i kommentarfeltet ved påmelding.

Vilkår for deltakelse på fellesturer:
Når du melder deg på denne turen bekrefter du at du har lest og aksepterer vilkårene som er beskrevet i våre generelle vilkår.

Stavanger Turistforening arrangerer turer hele året. Mange av våre turer er gratis og åpne for alle, men vi oppfordrer alle til å melde seg inn for å støtte arbeidet vårt. dnt.no/medlem

2025 © Strand frivilligsentral